Maniaque BD
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Maniaque BD

Bande Dessinee, Comics and Manga Discussions
 
AccueilAccueil  Dernières imagesDernières images  RechercherRechercher  S'enregistrerS'enregistrer  ConnexionConnexion  

 

 desenul digital

Aller en bas 
2 participants
AuteurMessage
EnGraphos
Admin
Admin
EnGraphos


Mesaje : 70
Data de inscriere : 26/03/2010
Localizare : Constanta

desenul digital Empty
MessageSujet: desenul digital   desenul digital EmptyDim Mar 28, 2010 1:03 am

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
mai nou manga se lucreaza digital...eu unul nu sunt adeptul tehnicilor digitale...dar softul respectiv pare interesant..[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]
Revenir en haut Aller en bas
http://maniaquebd.friendhood.net
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptyLun Mar 29, 2010 9:02 pm

Ah da! Imi amintesc de asta. Am avut si eu o versiune mai veche acum ceva vreme, m-am jucat un pic cu el desi nu aveam wacom-ul in perioada aia. E fain, simplifica mult munca.Hasuri, casetare, efecte etc.

Las si eu un link cu o manga pe care am citit-o acum ceva vreme si m-a impresionat tare mult. [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

Este creepy rau in unele momente Laughing



*edit* nu mi se pune poza scratch
[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
Revenir en haut Aller en bas
EnGraphos
Admin
Admin
EnGraphos


Mesaje : 70
Data de inscriere : 26/03/2010
Localizare : Constanta

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptyMar Mar 30, 2010 1:56 am

dandana a écrit:
Ah da! Imi amintesc de asta. Am avut si eu o versiune mai veche acum ceva vreme, m-am jucat un pic cu el desi nu aveam wacom-ul in perioada aia. E fain, simplifica mult munca.Hasuri, casetare, efecte etc.

Las si eu un link cu o manga pe care am citit-o acum ceva vreme si m-a impresionat tare mult. [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

Este creepy rau in unele momente Laughing



*edit* nu mi se pune poza scratch
[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]

mda...chiar creepy...da interesanta linia folosita de artist si mai ales plansa asta
[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]
Revenir en haut Aller en bas
http://maniaquebd.friendhood.net
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptySam Avr 03, 2010 12:35 am

Da, si continua sa fie mai creepy pe fiecare capitol ce trece! Personajele se schimba, lumea se schimba, totul o ia razna. Mie mi-a placut foarte mult, surpriza a fost mai mare caci am dat peste ea intamplator, in timp ce cautam ceva despre nenea uzumaki naruto . Cine are timp sa o citeasca, nu o sa regrete.



By the way! A aparut naruto 489 [Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]


Aici link [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien] bounce bounce bounce
Revenir en haut Aller en bas
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptySam Avr 03, 2010 1:15 am

.
Daca tot suntem la capitolul "funebru", de ce sa nu continuam cu o poveste cu vampiri?


[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

"Dance in the vampire bund" ( link [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien] )
O manga cu si despre vampiri pe care o urmaresc in ultima perioada. Eu unul nu ma declar un fan al fictiunii lui Bram Stoker si emulatorilor sai, desi pot spune ca am vazut o sumedenie de filme ce trateaza tema incepand cu filmul din 92' cu Keanu Reeves, "the vampire chronicles" cu Brad Pit si Tom Cruise, blade, underworld...cam tot ce mi-a picat in mana, mi le amintesc si eu acum pe cele mai notorii... cel mai recent a fost daybreakers ce a aparut anul trecut; draci am vazut si pe cel cu Leslie Nielsen "Dracula: Dead and Loving It" de cateva ori bune, dar dupa cum spuneam, ca sa termin cu monologul, nu sunt chiar fan al povestilor cu vampiri... in schimb Surprised acum ceva vreme o prietena mi-a recomandt linkul de mai sus. Initial, cand am vazut subiectul, am dat ochii peste cap, dar daca la sfarsitul primului capitol eram curios sa vad cum se continuia, la sfarsitul celui de-al doilea capitol eram deja cucerit. O poveste faina cu destul de multe detalii si informatii decent explicate cu ceva dragoste si destul de multa intriga.

Recomand! study


Dernière édition par dandana le Sam Avr 03, 2010 1:47 am, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptySam Avr 03, 2010 1:46 am

.
Stiu, coincidenta e un pic ridicola, dar pe langa "Dance in the vampires bund" vreau asta seara sa mai mentionez o manga ce-mi este mie tare draga

Wolf Guy - Wolfen Crest ( link [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien] )

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Desi conflictul pare initial un pic cam frivol sau adolescentin, pe parcurs devine un pic cam serios si cu destule victime. Fain desenata, cu destule surprize si personaje foarte interesante.

Mai revin cu cateva maine. Cheers.
Revenir en haut Aller en bas
EnGraphos
Admin
Admin
EnGraphos


Mesaje : 70
Data de inscriere : 26/03/2010
Localizare : Constanta

desenul digital Empty
MessageSujet: !!!!!   desenul digital EmptyDim Avr 04, 2010 1:20 pm

ooo ai postat multe lucruri faine de studiat...good job dude!
Revenir en haut Aller en bas
http://maniaquebd.friendhood.net
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptyDim Avr 04, 2010 1:46 pm

EnGraphos a écrit:
ooo ai postat multe lucruri faine de studiat...good job dude!

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

Laughing Merci fain! Embarassed Si mai am! Mai greu cu timpul liber, dar revin eu, draci, momentan sunt cu musafiri drunken *hic* .Cheers si sarbatori fericite! albino
Revenir en haut Aller en bas
dandana

dandana


Mesaje : 88
Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 37
Localizare : Home

desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital EmptyLun Avr 05, 2010 9:59 pm

Full Metal Alchemist

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

.

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

.

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir cette image]

.


Desi am avut o problema cu animeul, Full Metal Alchemist este printre putinele manga pe care le-am citit mai entuziast deca o carte. Doua zile nu m-am ridicat de la pc, si am stat sa termin( pe vremea aia )aproape 90 de capitole. Povestea e super, e desenata foarte fain, stie sa te faca sa razi cand e nevoie, sa-si pastreze nota uneori austera adusa de intriga tratata serios si impresioneaza prin morala bine conturata a personajelor de tot felul. Ocult, razboi si urgiile sale, genocid, sovinism, multe exemple, multe lectii de invatat, 105 capitole si inca le consider putine.

Dar probabil spun lucruri pe care le stiti deja.
Link [Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien] study
Revenir en haut Aller en bas
EnGraphos
Admin
Admin
EnGraphos


Mesaje : 70
Data de inscriere : 26/03/2010
Localizare : Constanta

desenul digital Empty
MessageSujet: program pentru desen digital   desenul digital EmptySam Mai 08, 2010 10:53 am

uite un soft bun....mai ales ca este free, pentru desenul digital

[Vous devez être inscrit et connecté pour voir ce lien]
Revenir en haut Aller en bas
http://maniaquebd.friendhood.net
Contenu sponsorisé





desenul digital Empty
MessageSujet: Re: desenul digital   desenul digital Empty

Revenir en haut Aller en bas
 
desenul digital
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
Maniaque BD :: Bande Dessinee, Comics, Manga, Illustrations :: Manga-
Sauter vers: